Szociális szolgáltatások fejlesztése támogató technológiai eszközök biztosításával
a házi gondozás területén (TIOP-3.3.2-12/1-2013-0001)

English verrsion

Gyengénlátóknak

Álláshirdetés budapesti műhelyorvos munkakör betöltésére - az álláshirdetés lejárt

A Mozgássérült Emberek Rehabilitációs Központja (MEREK) megfelelő tapasztalattal rendelkező munkatársat keres a Társadalmi Megújulás Operatív Program – Mozgáskorlátozott emberek foglalkoztatását, önálló életvitelét segítő eszközfejlesztő műhely és szolgáltatási hálózat (TÁMOP-1.4.2-07/1-2008-0001) projekt alábbi pozíciójának betöltésére:

Műhelyorvos (Budapest)

Főbb feladatok:

  • Kapcsolattartás a műhely mozgásterapeutájával
  • Egyeztetett időpontban a kliensek vizsgálata
  • A mozgásterapeutával egymás munkájának segítése a kliens állapotának, igényeinek és a szükséges eszköz-átalakításoknak a felderítésében
  • Javaslattétel a segéd-, és sporteszköz javításokkal, átalakításokkal kapcsolatban
  • Kapcsolattartás a műhelyvezetővel az egyes eszközkialakítások egészségügyi hatásainak megbeszélése érdekében
  • Rendszeres konzultáció a műhelyvezetővel a várható és folyamatban lévő segédeszköz javítási, átalakítási munkákról, valamint a segédeszközök átalakítása, javítása, fejlesztése során felmerült szakmai kérdésekről.
  • A műhellyel kapcsolatba került kliensek vizsgálata a saját orvosi szakmai szabályok szerint és a vizsgálat következtetéseinek kódolása az FNO módszereivel
  • A mozgásterapeutával közösen az FNO kódok rögzítése a további feldolgozhatóság érdekében, a projektben kialakított egyezményes formában
  • Az átalakított, kialakított eszközök kontrollja a használónak történő átadáskor, a módosult FNO kódok rögzítése a fentiek szerint
  • Rendszeres konzultáció a mozgásterapeutával az éppen folyamatban lévő átalakításokról
  • Szükség esetén a mozgásterapeuta által készített segédeszköz átalakítási javaslatok, tervek jóváhagyása
  • Szükség esetén tanácsadás műszerészeknek az eszköz átalakításával, javításával, illetve a szolgáltatást igénybe vevő személynek az eszköz használatával kapcsolatban.
  • A projektben kialakított rendszer szerint a kliens lehetőség szerinti utánkövetése
  • A működési protokollok betartása. Ha a munkája során a működési protokoll változtatását látja szükségesnek, erről köteles értesíteni a projekt ortopéd orvosát és műhelyreferensét.
  • Aktív részvétel a változtatási javaslatok megvitatásában és a módosított protokoll kialakításában
  • A projektben a műhelyek orvosainak szervezett képzéseken való részvétel
  • A projekt munkatársainak a kapcsolattartási lehetőség biztosítása

A jelentkezéshez szükséges feltételek:

  • Megfelelő szakmai önéletrajz
  • A következő végzettségek valamelyike:
    • ortopéd szakorvos
    • traumatológus szakorvos
    • ortopéd-traumatológus szakorvos
    • reumatológus szakorvos
    • rehabilitációs szakorvos
    • sebész

Előnyt jelent:

  • Életvitelt segítő segéd-, és sporteszközök fajtáival, beszerzésével, méretvételezésével kapcsolatos ismeretek, gyakorlat
  • A Funkcióképesség, fogyatékosság és egészség nemzetközi osztályozásának (FNO) ismerete
  • Nyelvtudás

Munkavégzés helye: Budapest

A műhelyorvos megbízási szerződéssel látja el feladatát, az önéletrajz mellé árajánlatot is szükséges csatolni!

Jelentkezni kizárólag a dobozi.barbara@merek.hu e-mail címre küldött önéletrajzzal és árajánlattal lehet 2011. augusztus 24-ig.